İZMİR KONAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Serdal ŞİMŞEK'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Serdal ŞİMŞEK'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıldönümünü, bağımsızlığı ve hürriyeti simge haline getiren aziz milletimizle beraber kutlamanın sevinci içindeyiz. Tarihte eşine ender rastlanan bir bağımsızlık mücadelesi yürütülmüş,  yediden yetmişe, kadınıyla erkeğiyle kahramanca vatan toprakları savunulmuş ve bu milli  mücadelenin sonucunda da  Cumhuriyetimiz kurulmuştur. Kurtuluş Savaşı, milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolüdür.

 

Cumhuriyetimizin en büyük başarısı milletimizin bütün fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmiş olmasıdır. Gazi Mustafa Kemal'in liderliğinde milletçe birlikte kurulan Cumhuriyetimizin tüm değerlerini geleceğe taşımak, milli manevi değerlerini korumak hepimizin görev ve sorumluluğundadır. Tarihe şanlı mücadelemizi altın harflerle yazdırmış olan bu büyük milletin bir ferdi olmaktan büyük bir  mutluluk duyuyoruz.

 

Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşları ve Türk Milleti´nin omuz omuza verdiği Kurtuluş Savaşı sonrasında elde edilen bu büyük şanlı zaferi,  ülkemizi ve milletimizin ortak eseri Cumhuriyetimizi korumak, ülkemizin ve milletimizin güçlü yarınları için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir.

 

Bu duygularla ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, istiklâl ve istikbâl mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 

Serdal ŞİMŞEK

Konak İlçe Millî Eğitim Müdürü

1393 Sokak. No2 Alsancak Konak/İZMİR - 0(232) 464 81 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.