İZMİR KONAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Serdal ŞİMŞEK'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Serdal ŞİMŞEK'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

     İstiklâl ve bağımsızlığımızın mimarı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük komutan ve eşsiz devlet adamı, adı ve eserleri sonsuza kadar yaşayacak olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 83. yıldönümünde yine özlem ve minnetle anıyoruz.

     Türk milletinin olduğu kadar insanlık tarihinin de yetiştirdiği en büyük liderler arasında yerini alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; başarılı bir asker, ileri görüşlü bir devlet adamı olmasının yanında, yüksek insani değerleri üzerinde taşıması ile de evrensel bir lider olmuştur. Ömrünü Türk milletinin aydınlık ve müreffeh geleceğine adayan, dehası asırlara sığmayan, bütün dünyanın takdirini ve saygısını kazanmış böyle büyük bir lidere sahip olduğumuz için milletçe onur ve gurur duyuyoruz.

     10 Kasım sadece Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü anma günü değil, onun eserlerini geliştirerek geleceğe taşıma azmimizi yinelediğimiz bir gündür. Bugün O'nu kaybetmenin hüznünü yaşarken, O'nun bıraktığı eserlere olan inancımızı bir kez daha tazeliyoruz.

     Bu duygu ve düşüncelerle,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ve onun şahsında silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle yâd ediyorum.

 

Serdal ŞİMŞEK

İlçe Millî Eğitim Müdürü

1393 Sokak. No2 Alsancak Konak/İZMİR - 0(232) 464 81 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.