İZMİR KONAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Serdal ŞİMŞEK'in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Serdal ŞİMŞEK'in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

02-12-2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek ve toplumsal farkındalığın oluşturulması amacıyla, 3 Aralık tarihi "Dünya Engelliler Günü" olarak kabul edilmiştir. 3 Aralık Günü engelli kardeşlerimizin ihtiyaç ve sorunlarına dikkat çekilmesi, bu konuda toplumsal farkındalığın artırılması bakımından önemli bir gündür.

Engelli vatandaşlarımızın sağlıklarına kavuşmaları, eğitimleri ve onların sosyal yaşama katılımlarını en üst düzeyde sağlamak, hak ettikleri değeri, sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin ortak sorumluluğudur.

Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmanın,  ihtiyaç ve beklentilerinde yanlarında yer almanın,   ailelerine destek olmanın, sorunlarına katkıda bulunmanın önemli bir insanlık görevi ve sorumluluk olduğunu asla unutmamalıyız.

Engelli olmalarına rağmen hayat mücadelesini azimle devam ettiren, spordan sanata, eğitimden çalışma hayatına her alandaki başarıları ile diğer bireylere azim ve irade timsali olan engelli kardeşlerimiz geleceğe olan umut ve inancımızı güçlendirmektedir. Bu mücadeleyi ortaya koyan tüm engelli kardeşlerimizi can-ı gönülden tebrik ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, " 3 Aralık Dünya Engelliler Günü" nün engelliler konusundaki toplumsal bilincin ve farkındalığın arttırılmasına vesile olmasını temenni ediyor, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlık, huzur, mutluluk ve yaşantılarında kolaylıklar diliyor, sevgi ve saygılar  sunuyorum.

                                                           Serdal Şimşek 

                                             Konak İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Mimar Sinan Mh.1393 Sokak. No2 Alsancak 35220 Konak/İZMİR - 0(232) 464 81 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.